Czy wysoki dochód jest najważniejszy przy braniu kredytu?

pieniądze

Podczas udzielania kredytu, bank sprawdza wiele parametrów, jednym z nich jest dochód, ale czy jest on najważniejszy?

pieniądze 100złPowszechna wiedza klientów banków na temat udzielania kredytów jest taka że wysokość kredytu zależy od tego ile zarabiamy. I tak jest w rzeczywistości, największym i zarazem najistotniejszym parametrem który świadczy na naszej materialnej stabilizacji jest wysokość naszego dochodu.

Dochód przy kredycie

Im dochód jest wyższy, tym o większą kwotę kredytu możemy się ubiegać. Polskie banki starają się jednak (jest to wymuszone prawnie) kontrolować inne parametry, które również mogą wpłynąć na decyzję kredytową w zakresie udzielania kredytu. Ale o tym napiszemy następnym razem.

Zajmijmy się naszym dochodem. Im jest on wyższy tym lepiej. Można też mieć kilka dochodów np. działalność gospodarczą i umowę o pracę – to również jest korzystne bo zwiększa ten współczynnik. Bardzo cenionym rodzajem dochodu i dobrze postrzeganym przez banki jak również firmy pozabankowe oferujące nowe oferty pożyczek chwilówek, jest emerytura oraz renta. Dlaczego? Ponieważ, są to bardzo stabilne dochody (nie da się np. zwolnić emeryta i nagle przestanie on otrzymywać wynagrodzenie). W ten sposób ryzyko kredytowe jest niższe i banki chętniej przyznają kredyt takiemu emerytowi.

Emerytura najlepszym stabilnym dochodem

Najmniej stabilnym i dobrze postrzeganym dochodem są umowa zlecenie i umowa o dzieło. Są to tymczasowe dochody i na ich podstawie ciężko otrzymać kredyt, inaczej w przypadku chwilówek, gdyż chwilówki dostępne są dla każdego, co jest istotne dla osób posiadających tymczasowe dochody.

Podsumowując, dobry dochód i jak najwyższy jest niestety bardzo istotny. Od niego w dużej mierze zależy nasza zdolnosckredytowa24.pl.

Ranking TOP10 kredytów gotówkowych znajdziecie tutaj:

http://www.polskiebanki.com.pl/polecamy-sprawdzone-kredyty-gotowkowe

Możesz również polubić…