konta bankowe

Zdolność kredytowa jest niezwykle ważna przy korzystaniu z pożyczki lub kredytu. Jednak mając już oszczędności lub po prostu starając się zarządzać swoim domowym budżetem, dobre konto osobiste jest podstawowym produktem który trzeba mieć.

Warto korzystać z dobrego ( taniego ) konta bankowego

złoty medal kotylionBanki prześcigają się w pozyskiwaniu nowych klientów. Oferują wiele promocji, jednak wybrać dobry rachunek nie jest prosto. Jakie cechy powinno spełniać dobre konto bankowe?

  • Tanie lub darmowe w prowadzaniu – to bardzo ważne, liczą się przecież koszty, a te chcemy minimalizować.
  • Wygoda w użytkowaniu – konto ma być wygodne, czyli dysponować przejrzystą bankowością internetową oraz aplikacją mobilną.
  • Dodatkowe usługi do konta najlepiej bezpłatne – karty debetowe, limit w koncie – to obecnie standard jeżeli chodzi o dodatkowe funkcjonalności które powinno posiadać konto. Niektóre banki oferują jeszcze ubezpieczenia czyli korzystne programy cash back.
  • Oprocentowanie rachunku – aktualnie ciężko liczyć na oprocentowane konto, ze względu na niskie stopy procentowe. Jednak wiele banków w ramach konta umożliwia otwarcie promocyjnej lokaty lub rachunku oszczędnościowego. Dla nowych klientów oferowane jest wtedy atrakcyjne oprocentowanie.

Które konto bankowe wybrać? W jakim Banku?

paraPoniżej znajdziesz listę kont bankowych, które obecnie warto otworzyć. Co ważne, możesz to zrobić bezpośrednio przez internet, składając w prosty sposób wniosek:

Co musisz wiedzieć

Dzisiaj otwarcie rachunku bankowego jest bardzo proste. Co więcej, możesz sprawdzić możliwości oraz przekonać się czy konto spełnia Twoje oczekiwania użytkując go przez krótki okres czasu. Jeżeli okaże się, że nie był to najlepszy wybór, możesz bez problemu zamknąć rachunek bankowy i otworzyć innych w kolejnym banku.

Będąc klientem banku masz także wgląd w różnego rodzaju promocje. Przykładowo może zostać Ci zaoferowany atrakcyjny kredyt bankowy. Co dla niektórych osób będzie dużym plusem.

Warto wiedzieć, że przy otwieraniu konta bankowego nie jest sprawdzana zdolność kredytowa! Także bez względu na swoje zadłużenie czy obecną sytuację materialną możesz otworzyć rachunek bankowy.

Dobry rachunek bankowy

Jeszcze raz kilka ważnych cech dobrego rachunku oferowanego przez banki:

  • powinien być darmowy
  • bardzo dobrze gdy konto oferuje zwroty prowizji lub tak zwane cashback’i czyli zwroty pieniędzy gdy płacisz kartą debetową za określone w promocji usługi
  • powinno być łatwe w obsłudze, zarówno przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej jak i aplikacji mobilnej

Nie zawsze konto bankowe jest tanie w użytkowaniu, dlatego sprawdzaj opłaty i warunki korzystania. To pozwoli Ci uniknąć dodatkowych niepotrzebnych kosztów i wydatków.