Historia kredytowa – jak wpływa na zdolność?

Jednym z istotniejszych parametrów sprawdzanych przy udzielaniu kredytu bankowego jest historia kredytowa. Jak jest weryfikowana?

Bardzo istotne dla banku jak i każdej firmy udzielającej pożyczki jest sprawdzenie historii kredytowej nowego klienta. Gdy przychodzimy po pożyczkę istotne jest ile zarabiamy i jaki jest nasz dochód, ale również ile posiadamy zobowiązań oraz różnego typu obciążeń kredytowych. Czasami mogą to być alimenty, czasami inne pożyczki zaciągnięte innych źródłach.

Jest to ważny parametr, bardzo istotny, o którym każdy z nas osobiście powinien dbać. Historia kredytowa jest bardzo ważna gdyż w dużym mierze wpływa na naszą zdolność kredytową, posiadając dobrą historię, czyli regularne spłaty kredytów nasza wartość rynkowa wzrasta. Banki i firmy oferujące pożyczki pozabankowe chętniej udzielają kredytu, są przychylni dla pożyczania pieniędzy, nawet większych kwot.

Bardzo ważna jest historia kredytowa w BIK’u, to tam do biura identyfikacji kredytowej, trafiają nasze dane, wraz z zobowiązaniami. Z tej bazy korzysta prawie każda instytucja finansowa, która obecnie oferuje kredyty, czy to bank, czy inna firma finansowa.

Na naszą historię kredytową ma wpływ terminowa spłata zobowiązań.

Warto więc zadbać o terminowość w spłatach naszych zobowiązań, co jednak zrobić gdy trochę zaniedbamy tą tematykę, a chcemy pożyczyć pieniądze? Dobrze jest odwiedzić portale prezentujące oferty firm oferujących pożyczki pozabankowe takie jak www.chwilowkidlakazdego24.pl. Bardzo istotne jest sprawdzenie wszystkich parametrów które bank weryfikuje gdy chcemy wziąć kredyt, można to zrobić na portalu decyzjakredytowaprewencja.pl.

Możesz również polubić…