będzie coraz trudniej o dobrą pożyczkę

Wprowadzanie przepisów na rynku finansowym w Polsce może znacznie utrudnić otrzymanie pożyczek niektórym osobom. Sytuacja niekorzystnie wpłynie na przyznawanie decyzji kredytowych oraz oferty poszczególnych firm sektora finansowego oraz bankowego.

Trudno wybrać pożyczkę

Na rynku w Polsce działa ponad 20 większych firm pożyczkowych które stale rywalizują ze sobą o klienta. To instytucje legalnie działające które reklamują się w mediach, posiadają wysokie budżety na promocję swoich marek. Oczywiście działa również sporo mniejszych lokalnych firm pożyczkowych, które nie mają takiego budżetu.

W Polsce zostają zaostrzone przepisy finansowe – z jeden strony to dobrze, bo powinny one chronić konsumentów przed możliwością nadmiernego zadłużenia się. Z drugiej strony mogą spowodować, że z rynku zniknie wiele mniejszych firm pożyczkowych które działają na niewielką skalę. Tym samym nie wszyscy pożyczkobiorcy otrzymają pożyczkę.

Weryfikacja przy pożyczkach coraz większa

Aby zmniejszyć ryzyko kredytowe i zwiększyć stopę zwrotu z pożyczek firmy które pozostaną na rynku będą musiały ograniczyć ryzyko kredytowe, czyli pożyczać pieniądze dobrym osobą od których mogą być pewne terminowej spłaty. W takiej sytuacji wiele osób które posiadają złą historię w BIK, ERIF czy KRD oraz nieuregulowane zobowiązanie nie otrzyma pieniędzy. Może się dzięki temu rozwinąć szara strefa, gdzie pożyczki będą nadal funkcjonować – z tą różnicą – że na gębę.

Być może w Polsce planuje się powrót SKOK 'ów i dlatego ustawami chce się położyć legalną branżę pożyczkową? Możemy się zastanawiać … Zmienią się również oferty banków, szczególnie dla tych kredytów które są pożyczane na krótki okres czasu i na niskie kwoty.

Warto zatem przejrzeć aktualne zestawienie pożyczek można to zrobić na portalu chwilowkiranking24.pl lub jeżeli macie problem ze zdolnością kredytową ciekawe zestawienie chwilówek przedstawia obecnie portal zadluzeni.com.pl

Zawsze dobrze jest pożyczać rozsądnie czyli kwotę którą potrzebujemy, ale równie dobrze jest korzystać z korzystnych ofert dla klienta!

Możesz również polubić…