Jakie parametry sprawdza bank przy udzielaniu pożyczki?

kobieta z laptopem sprawdzjąca internet

znak zapytania ikonkaJak się okazuje na decyzję w sprawie udzielenia kredytu przez bank, wpływa bardzo dużo różnych czynników. Jedne są mniej istotne, drugie bardziej – staramy się przedstawić te najważniejsze..

Nie tak prosto o kredyt w banku

Wydawałoby się, że banki powinny udzielać kredytu każdemu kto tylko ma na to ochotę, niestety w rzeczywistości okazuje się, że tak nie jest. Dlaczego? W skrócie można powiedzieć, że bank jako instytucja finansowa podlega polskiemu i międzynarodowemu prawu, nad tym by banki przestrzegały wszystkich przepisów czuwa KNF czyli komisja nadzoru finansowego.

Sprawdzanych jest wiele czynników

W przepisach uregulowanych jest wiele czynników, które powinny być realizowane przez bank gdy chce on sprzedać kredyt, w głównej mierze chodzi o ograniczenie ryzyka finansowego. Są to sytuacje, gdy kredyt zostanie udzielony, bank wypłaci pieniądze, a potem ma problem ze ściągnięciem zadłużenia czyli kapitału pożyczonego klientowi oraz należnych mu odsetek. Z tego względu decyzja kredytowa jest podejmowana w oparciu o wiele cech, które są weryfikowane dla każdego klienta.

Z głównymi cechami możecie się zapoznać już teraz na portalu http://decyzjakredytowaprewencja.pl, a my niebawem też opiszemy każdą z cech bardziej szczegółowo…

Możesz również polubić…