Mając zadłużenie nie pożyczymy tak łatwo pieniędzy

złotówka

Do niedawna tylko banki, ale teraz również firmy pożyczkowe coraz bardziej weryfikują swoich klientów. Sumarycznie = pożyczyć nie jest już tak prosto.

Oczywiście dużo reklam, sloganów o darmowych pożyczkach, szybkich i łatwych. To tylko teoria bo tak może być w przypadku dobrego klienta czyli osoby która posiada dobrą zdolność kredytową, jest wiarygodna i sprawdzona.

Przede wszystkim liczy się stały i pewny dochód, im jest on większy tym lepiej. Numerem jeden są stałe umowy o pracę czy dochód w formie emerytury lub renty (ponieważ jest on stały i pewny). Tacy klienci są chętnie obdarowywani pieniędzmi przez instytucje bankowe jak i firmy pożyczkowe.

Ważna jest wysokość dochodu gdyż od tego zależy to ile możemy pożyczyć, czyli kwota maksymalna. Musi nas po prostu być stać na spłatę rat.

Słaba zdolność to niestety odmowa pożyczki

W cięższej sytuacji są osoby które kiedyś nieuregulowały w terminie swoich zobowiązań, trafiły bowiem one do tak zwanych BAZ dłużników. Są to BIK, ERIF czy KRD. Zarówno banki jak i firmy pożyczkowe weryfikują i oceniają klientów na podstawie tak zwanych raportów. Widać tutaj doskonale czy klient spłaca w terminie zobowiązania, czy ma jakieś obciążenia nieuregulowane. W sytuacji gdy posiadamy dużo zaległych zobowiązań, z odsetkami, możemy być przekonani że nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony.

Warto jednak próbować wnioskować w wielu firmach, każda z nich ma swój sposób oceny i może się zdarzyć że w jednej otrzymamy pożyczkę, a w innej nie.

Oto miejsca, portale, które dobrze jest sprawdzić pod kątem atrakcyjnych ofert pożyczenia pieniędzy:

  • zadluzeni.com.pl – oferty szybkich pożyczek dla osób mających problem z nieuregulowanymi zobowiązaniami
  • szybkanowapozyczka.pl – atrakcyjne pożyczki pozabankowe, dobre i sprawdzone online

Możesz również polubić…