Jak długo ważny jest Raport BIK pobrany przez bank?

Dzisiaj staramy się odpowiedzieć jak długo ważny jest raport bik, który został nam pobrany przez bank przy wnioskowaniu o kredyt.

mężczyzna z zegarkiemRaport BIK jest nieodzownym parametrem przy udzielaniu kredytu. Banki pobierają raport celem sprawdzenie historii kredytowej klienta, zweryfikowaniu jego zobowiązań, a co za tym idzie wydaniu m.in. w oparciu o niego swojej decyzji związanej z kredytem.

Wszystkie dane w jednym raporcie

W raporcie BIK zawarte są nasze zobowiązania, te aktualne oraz te historyczne. Dzięki niemu można zweryfikować jakie mamy jeszcze zadłużenie. Banki wymieniają się informacjami na temat klientów, bo to pozwala lepiej weryfikować udzielanie kredytów oraz ograniczyć ryzyko finansowe.

Ważność raportu BIK

W jednym z banków, raport BIK jest ważny 30 dni, czyli co 30 dni gdy wnioskujemy o kredyt, raport jest nam pobierany na nowo, czyli najświeższy.

Dlatego warto składać wnioski o pożyczkę w różnych bankach, najlepsze znajdziemy w centrum finansowym polskich banków gdzie prezentowane są kredyty gotówkowe (polskiebanki.produktyfinansowe.pl).

Innego typu instytucjami udzielającymi pożyczek, są pożyczki pozabankowe, tam nie jest tak dokładnie weryfikowany raport bik, czasami jest w ogóle nie pobierany. Zachęcamy do sprawdzenia swojej zdolności kredytowej, oraz sprawdzenia takich chwilówek na i-chwilowka.pl

Możesz również polubić…