wstępna decyzja kredytowa pozytywna i co dalej?

zegarek

Ubiegając się o pożyczkę czy kredyt, zawsze czekamy z niecierpliwością na informację jaka jest decyzja kredytowa. Po pewnym czasie przychodzi ta wiadomość i co dalej…

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, już na samym początku jaka jest ta decyzja. Gdy jest negatywna, wtedy pojawia się problem. Od razu mamy informację o tym, że w tej firmie / banku nie otrzymamy pożyczki. Warto więc zastanowić się nad faktem co wpłynęło na taką sytuację (czy to są nasze nieuregulowane zobowiązania, czy może zbyt małe zarobki?), po szczegóły możemy Cię odesłać na portal decyzjakredytowaprewencja.pl. Gdy uświadomimy sobie przyczynę, łatwiej będzie nam podejmować decyzje w przyszłości, chociażby czy skorzystać z firmy pożyczkowej czy pójść do banku.

Dobrze gdy decyzja kredytowa jest pozytywna

W przypadku pozytywnej decyzji możemy się cieszyć. To informacja o tym, że jeżeli tylko będziemy kontynuować proces ubiegania się o kredyt czy pożyczkę, czyli dopniemy wszystkich formalności to na 100% otrzymamy wymarzone pieniądze. Gdy nasza zdolność kredytowa jest dobra, nie musimy się obawiać odmowy. Teraz tylko wystarczy poprowadzić proces kredytowy do końca. Z reguły wygląda to tak, że trzeba podpisać umowę kredytu lub pożyczki. Jeżeli wnioskowana i sprawdzanie było wstępne, koniecznie trzeba będzie przedstawić dokumenty w postaci zaświadczenia o zarobkach i dokumentu potwierdzającego tożsamość np. dowód osobisty. Jak już to zrobimy, to właściwie od razu po podpisaniu umowy powinniśmy otrzymać pieniądze. Z reguły jest to bezpośredni przelew środków na nasze konto bankowe.

Nie musisz jednak podejmować decyzji od razu. Mają pewność, że Twoja zdolność kredytowa jest dobra, tak naprawdę możesz sprawdzić inne oferty (często atrakcyjniejsze) kredytów bankowych czy pożyczek (polecamy polecane-kredyty.pl). Lub po prostu przyjść do banku w innym bardziej dogodnym terminie.

 

Możesz również polubić…