Mamy dla Ciebie rady – jak pożyczać i gdzie?

Doradcy

Naprawdę wiele osób w Polsce zmaga się z sytuacją gdy w domowym budżecie brakuje środków. Brak gotówki to niemożliwość zrealizowania swoich planów czy nawet zapewnienia podstawowych potrzeb. Podpowiadamy co warto zrobić by polepszyć swoją sytuację materialną.

Wbrew pozorom, nawet gdy nie mamy stałego dochodu lub gdy nie jest tak prosto o zarobek oszczędzanie i rozsądne gospodarowanie wydatkami to jedna z czołowych rzeczy które sprawią, że Twój budżet będzie wyglądał lepiej i nie będzie świecił pustkami.

Co więc warto robić:

  • rozsądnie gospodaruj wydatkami (zakupy, opłaty) niech to wszystko będzie przemyślane
  • nie kupuj rzeczy zbędnych – może to pokusa, promocje itp., ale jeżeli czegoś nie potrzebujesz – po prostu nie kupuj
  • ograniczaj wydatki na przyjemności – czasami jedno piwko mniej, czy paczka papierosów – wyjdzie nam na zdrowie, a i w portfelu zostanie parę zł więcej
  • przewiduj wydatki – jeżeli dysponujesz określoną kwotą, zastanów się jakie wydatki będą Cię czekać w kolejnym miesiącu – na co będziesz potrzebować gotówki, odłóż parę zł na ten cel już teraz – wtedy w kolejnym miesiącu będzie Cię to mniej kosztować
  • jeżeli masz parę zł luźne… odłóż je na lokacie lub koncie oszczędnościowym – zawsze to parę zł odsetek więcej, niby niewiele – ale zawsze coś!

to tylko kilka małych rad.

Jak zapewnić ciągłość budżetu.

Czasami warto skorzystać z pożyczki, ale tej dobrej czyli takiej gdzie pożyczamy za darmo i gdy przyjedzie termin oddajemy bez żadnych kosztów. Poniżej kilka miejsc gdzie znajdziesz takie pożyczki:

  1. darmowapozyczka24.pl – miejsce z darmowymi pożyczkami
  2. chwilowka-szybko.pl – pożyczki od ręki i online
  3. mala-pozyczkaonline.pl – pożyczki online na dowolny cel

Z tych miejsc warto korzystać, gdy potrzebujesz gotówki online, szybko i bezpiecznie.

Możesz również polubić…