Nowy Rok – kilka cennych rad dla Ciebie przy korzystaniu z kredytów i pożyczek

para cechy zbierane przy pożyczkach

Każdy z nas chce jak najlepiej finansowo rozpocząć nowy rok. Stawiamy sobie noce cele, definiujemy postanowienia. Jest to okres gdy chcemy odmiany w naszej codzienności. Obiecujemy sobie wiele, zarówno w związku z finansami osobistymi jak i dbaniem o samego siebie.

Początek Nowego Roku to postanowienia które każdy z nas sobie stawia z początkiem stycznia. Zastanawiamy się, co warto zmienić by żyło się lepiej. Bardzo często nasze cele noworoczne związane są z finansami.

Począwszy od planowania zmian takich jak remont mieszkania, czy zakup samochodu. Skończywszy na spłacie długów lub realizacje marzeń o wakacyjnym zagranicznym urlopie. Realizacja planów niestety często związana jest z wydatkami. Jednym z postanowień by poprawić komfort życia może być zmiana pracy. Aktualnie bezrobocie jest na bardzo niskim poziomie. Jest to plusem dla pracownika, gdyż firmy bardzo mocno poszukują specjalistów z różnych dziedzin. Małe bezrobocie wpływa również na wzrost płac, dzięki temu możesz zyskać na podwyżce.

Dobry kredyt lub pożyczka to ważna decyzja

Co w sytuacji gdy planujesz większy wydatek lub zakup? Warto wtedy sięgnąć po dobry kredyt lub pożyczkę. Jednak jest kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę gdy decydujesz się pożyczyć pieniądze:

  1. Sprawdź RRSO – jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli współczynnik który mówi nam ile tak naprawdę będziemy musieli oddać odsetek i kosztów gdy zdecydujemy się na pożyczenie pieniędzy. Od jakiegoś czasu banki oraz firmy pożyczkowe mają obowiązek zamieszania takiej informacji na każdej reklamie i ofercie. Im RRSO jest niższe tym lepiej! Przykładowo darmowe pożyczki mają RRSO równe 0%.
  2. Korzystaj z promocji – często banki jak i firmy oferujące pożyczki nowym klientom (czyli takim którzy jeszcze nie korzystali z ich ofert) dają możliwość pożyczenia pieniędzy za darmo. Najczęściej są to sumy do 3000 zł na okres do 30 dni.
  3. Zastanów się ile gotówki potrzebujesz – nie zawsze warto pożyczać na zapas. Jeżeli potrzebujesz niewielkiej kwoty na bieżące potrzeby warto wybrać pożyczkę pozabankową (dobre zestawienie ofert prezentuje portal sprawdzonachwilowka.pl). W sytuacji gdy chcesz pożyczyć większa sumę pieniędzy warto udać się do banku lub skorzystać z pożyczki ratalnej (tzw. pożyczki długoterminowej). Tutaj warto zajrzeć na portal prezentujący oferty ratalne chwilowkanaraty24.pl
  4. Zastanów się jakie obciążenie jesteś w stanie ponieść. Ważna jest wysokość co miesięcznej raty (w przypadku kredytów lub pożyczek na dłuższy okres). To o tyle istotne by nie obciążać swoje domowego budżetu zbyt mocno, gdyż zmniejszy to po prostu komfort życia.

Poniżej przedstawiamy kilka dobrych ofert pożyczek pozabankowych. Tutaj otrzymasz pieniądze praktycznie od ręki. Wygodnie przez internet załatwisz wszystkie formalności. Pieniądze trafią bezpośrednio na Twoje konto bankowe:

Możesz również polubić…