czym są alerty BIK?

Alerty BIK aktywacja

BIK logoW Polsce ma miejsce coraz więcej wyłudzeń kredytów czy pożyczek. Przestępcy posługują się naszymi danymi osobowymi, po to by fikcyjnie zawsze umowę i otrzymać pieniądze od firmy pożyczkowej czy banku. Niestety ten proceder stale narasta. Z pomocą przychodzi nam BIK, który oferuje ciekawą usługę.

Alerty BIK – czyli powiadomienia dla Ciebie, jest to usługa działająca 24h/7dni w tygodniu, informująca Cię o tym czy ktoś próbuje wyłudzić kredyt na Twoje dane. W takiej sytuacji dostajesz powiadomienie i możesz szybko zareagować, tak by zapobiec wyłudzeniu.

Jest to usługa dla każdego, szczególnie dla osób które chcą chronić swoją prywatność i po prostu spać spokojnie. Aktywować można ją w kilka minut, nie jest ona droga, a zapewnia możliwość odpowiedniej reakcji w krytycznym momencie.

AKTYWUJ ALERT BIK

Alerty BIK aktywacja

bik kontakt

Doradcy

BIK logoZ Biurem Informacji Kredytowej możesz skontaktować się na kilka sposobów. Oto dane adresowe i kontaktowe.

1. Odwiedzając Centrum Obsługi Klienta

Centrum Obsługi Klienta BIK
ul. Postępu 17A, 02-676 Warszawa

Godziny otwarcia:

poniedziałek
08:00–17:00

wtorek
08:00–16:00

środa
08:00–17:00

czwartek
08:00–16:00

piątek
08:00–16:00

2. Dzwoniąc do centrum obsługi klienta

dla klientów indywidualnych oraz firm:
nr tel. 22 310 44 44

poniedziałek – piątek
8:00 – 20:00

3. Możesz wysłać wiadomość za pośrednictwem email

mail: kontakt@bik.pl

4. Dane rejestrowe BIK

Biuro Informacji Kredytowej S.A.
ul. Jacka Kaczmarskiego 77a
02-679 Warszawa

Numer KRS: 0000110015
Sąd Rejonowy m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy
Kapitał zakładowy 15.550.000 zł opłacony w całości

NIP: 951-17-78-633
REGON: 012845863

raport BIK

ilonka umowa

BIK logoWiększość instytucji bankowych pobiera raport BIK o danym kliencie ubiegającym się o kredyt. Co więcej robią to także firmy pożyczkowe. Czym jest taki raport? To zebrane w jednym miejscu informacje o Twoich kredytach, dzięki temu w łatwy sposób skontrolujesz swoją historię kredytową. Jest kilka powodów dla których dobrze jest pobrać takie informacje, przede wszystkim by sprawdzić:

Gdy spłacasz jakiś kredyt
Łatwo sprawdzisz, czy informacje o spłaconych ratach są przekazywane do BIK regularnie.

Gdy ubiegasz się o kredyt
Przygotujesz się do złożenia wniosku. Zobaczysz, jakie dane na Twój temat widzi instytucja finansowa.

Chcesz spać spokojnie
Sprawdzisz dokładnie, kto pytał o Twoje dane i ile kredytów i innych zobowiązań jest przypisanych do Ciebie.

Bank odmówił Ci kredytu
To najważniejsza kwestia, ponieważ bardzo często jest z tym związana. Dowiesz się, czy to przez Twoją historię kredytową lub opóźnienia w opłacaniu rachunków.

Raport BIK – co możesz w nim sprawdzić?

ilonka umowaRaport BIK zawiera szczegółową historię Twoich zobowiązań:

  • kredytowych (z bazy Biura Informacji Kredytowej)
  • finansowych (z bazy Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor).

Dzięki temu, możesz prześledzić historię poszczególnych rat kredytu oraz szczegóły innych zobowiązań, np. faktur za prąd czy telefon.

Znajdziesz tutaj także wskaźnik Twojej sytuacji płatniczej. Dzięki niemu od razu zobaczysz, czy nie masz opóźnień w płatnościach. W Raporcie BIK dostarczanym przez Biuro Informacji Kredytowej publikowany jest także tzw. scoring, czyli ocena punktowa BIK. Bankom oraz innym instytucjom finansowym taka ocena pomaga w oszacowaniu ryzyka, z jakim może wiązać się pożyczenie Ci pieniędzy. Pomaga im w tym ocena punktowa (ang. score). Im jest ona wyższa, tym większe prawdopodobieństwo, że spłacisz wszystko w terminie.

Raport BIK pobierzesz online i wygodnie sprawdzisz na komputerze, czy smartfonie.

 

Pobierz raport BIK

sprawdź swoją historię
tylko 39zł / raport

 

czym i co to jest BIK?

Logo BIK

Grupa BIK jest głównym źródłem informacji kredytowej i gospodarczej w Polsce. Gromadzi i udostępnia informacje o tym, jak uczestnicy rynku – osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze, realizują swoje zobowiązania kredytowe i finansowe.

Grupa BIK działa na rzecz całego systemu bankowego w Polsce. Wymienia informacje pomiędzy sektorem bankowym i przedsiębiorcami wszystkich branż. W skład Grupy BIK wchodzą Biuro Informacji Kredytowej S.A. i Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Biuro Informacji Kredytowej

BIK logoBiuro Informacji Kredytowej, czyli w skrócie BIK – to największy w kraju zbiór danych o klientach indywidualnych i przedsiębiorcach, także w obszarze pożyczek pozabankowych. Posiada w swojej bazie informacje o 140,1 mln rachunków należących do 24 mln klientów indywidualnych oraz informacje o historii kredytowej łącznie 1,1 mln firm i innych podmiotów, z których czynne zobowiązania kredytowe ma 760 tys. podmiotów.

Z danych gromadzonych o klientach, korzystają banki oraz instytucje finansowe działające w Polsce. Przykładem mogą być firmy pozabankowe udzielające pożyczek gotówkowych. Są one udostępniane podmiotom ubiegającym się o nie w postaci tak zwanych „raportów BIK” – czyli wydzielonych informacji o danym kliencie.

Zobacz jak się możesz skontaktować z BIK.

Biuro Informacji Kredytowej zostało utworzone w 1997 r. przez banki i Związek Banków Polskich na podstawie art. 105 ust. 4 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo Bankowe.

BIK infografika liczby
Infografika przedstawiająca jak prezentuje się BIK w liczbach.

 

Pobierz raport BIK

sprawdź swoją historię
tylko 39zł / raport