konta bankowe

Zdolność kredytowa jest niezwykle ważna przy korzystaniu z pożyczki lub kredytu. Jednak mając już oszczędności lub po prostu starając się zarządzać swoim domowym budżetem, dobre konto osobiste jest podstawowym produktem który trzeba mieć.

Warto korzystać z dobrego konta bankowego

złoty medal kotylionBanki prześcigają się w pozyskiwaniu nowych klientów. Oferują wiele promocji, jednak wybrać dobry rachunek nie jest prosto. Jakie cechy powinno spełniać dobre konto bankowe?

  • Tanie lub darmowe w prowadzaniu – to bardzo ważne, liczą się przecież koszty, a te chcemy minimalizować.
  • Wygoda w użytkowaniu – konto ma być wygodne, czyli dysponować przejrzystą bankowością internetową oraz aplikacją mobilną.
  • Dodatkowe usługi do konta najlepiej bezpłatne – karty debetowe, limit w koncie – to obecnie standard jeżeli chodzi o dodatkowe funkcjonalności które powinno posiadać konto. Niektóre banki oferują jeszcze ubezpieczenia czyli korzystne programy cash back.
  • Oprocentowanie rachunku – aktualnie ciężko liczyć na oprocentowane konto, ze względu na niskie stopy procentowe. Jednak wiele banków w ramach konta umożliwia otwarcie promocyjnej lokaty lub rachunku oszczędnościowego. Dla nowych klientów oferowane jest wtedy atrakcyjne oprocentowanie.

Poniżej przedstawiliśmy listę kont bankowych, które obecnie warto otworzyć. Co ważne, możesz to zrobić bezpośrednio przez internet, składając w prosty sposób wniosek: